Kaufland România a făcut o donaţie importantă Grădiniţei cu program prelungit nr. 2 “Scufiţa Roşie”

Grădiniţa cu program prelungit nr. 2 “Scufiţa Roşie” din municipiu a găzduit astăzi, 11 iunie, un eveniment de predare a materialelor strânse în urma campaniei “Ajutăm Împreună” derulată de Kaufland România şi Fundaţia “Copiii – viitorul nostru”, în perioada decembrie 2012 – martie 2013.

La acţiune au participat primarul Nicolae Barbu, municipalitatea fiind beneficiara acestei donaţii, reprezentanţii Kaufland, prefectul judeţului Nina Carmen Crişu şi nu în ultimul rând părinţi şi bunici ai micuţilor înscrişi la această grădiniţă.

Edilul şef a mulţumit sponsorilor şi a declarat că şi municipalitatea va face eforturi pentru modernizarea şi dotarea acestei grădiniţe, unitatea fiind inclusă pe lista de investiţii de anul acesta.

Donaţia făcută de Kaufland România, cu sprijinul firmelor care au acceptat să se alăture acestui demers, dar şi a cumpărătorilor care au ales produsele incluse în Campania “Ajutăm Împreună’, cuprinde mobilier destinat preşcolarilor, respectiv scăunele, dulăpioare şi paturi, două televizoare, două aparate DVD-player, o imprimantă şi foarte multe jucării şi materiale didactice.

În semn de mulţumire, preşcolarii le-au prezentat oaspeţilor un program artistic, iar reprezentanţii grădiniţei au declarat că, începând cu acest an, data de 11 iunie va fi declarată Ziua Grădiniţei, dar şi Ziua Kaufland.

Ultima modificare: 11.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipalitatea a început deja demersurile pentru pregătirea unităţilor de învăţământ pentru anul şcolar 2013-2014